Newsday's All-Long Island teams

Every player and every coach who was selected to Newsday's All-Long Island teams since the first football team was picked in 1962.

Advanced search

clear search

Top selections

  • Matt Cajuste 3
  • Trudiann Patrick 3
  • Courtney Zale 2
  • Danny Rabinowitz 2
  • Garrett Johnson 2
View full list »

Top grade

Top year

View full list »
Showing
of 53 search resultsclear search
Year Sport Name School Position Grade Team Note
2014 Boys fencing Marc Siegel Jericho Sabre Senior First team -
2013 Boys fencing Eric Basile Jericho Epee Senior First team -
2013 Boys fencing Jason Landsman Jericho Sabre Senior First team -
2013 Boys basketball Garrett Johnson Jericho Guard Senior Second team -
2013 Boys badminton Pritak Patel Jericho Singles Senior First team Player of year
2013 Boys badminton Matt George Jericho Singles Senior Second team -
2013 Boys track and field Noah White Jericho - Senior First team Player of year
2013 Boys soccer Michael Blumberg Jericho Midfield Senior First team -
2013 Boys soccer Jack Roberts Jericho Defense Senior First team -
2013 Boys basketball Wally Bachman Jericho - Coach First team -
2012 Boys soccer Harrison Rieber Jericho Defender Senior Second team -
2012 Girls soccer Colleen McCormack Jericho Defense Senior Second team -
2012 Girls swimming Trudiann Patrick Jericho - Senior First team -
2012 Boys soccer Derek Medolla Jericho Forward Senior First team -
2012 Girls badminton Annie Zhao Jericho Doubles Sophomore Second team -
2012 Boys badminton Jason Wang Jericho Doubles Senior Second team -
2012 Girls badminton Katie Chan Jericho Doubles Freshman Second team -
2012 Girls badminton Brittany Malen Jericho Singles Senior Second team -
2012 Boys track and field Noah White Jericho - Junior First team -
2012 Boys basketball Garrett Johnson Jericho Guard Junior Second team -
2012 Boys badminton Matt George Jericho Singles Junior First team -
2012 Boys badminton Mark Burkowsky Jericho Coach - - -
2012 Boys badminton Justin Wang Jericho Doubles Senior Second team -
2011 Boys fencing Robert Leung Jericho Epee Senior Second team -
2011 Boys soccer Dani Braga Jericho Coach - - -
2011 Boys soccer Glenn Hyams Jericho Midfield Senior Second team -
2011 Boys swimming Jordan Bernstein Jericho - Junior Second team -
2011 Girls badminton April Pun Jericho Doubles Junior First team -
2011 Girls swimming Trudiann Patrick Jericho - Junior Second team -
2011 Girls badminton Maya Menas Jericho Doubles Junior First team -
2010 Girls swimming Richard Stern Jericho Coach - - -
2010 Girls swimming Trudiann Patrick Jericho - Sophomore Second team -
2009 Girls tennis Blair Seideman Jericho Singles Senior First team Player of year
2008 Boys tennis Matt Lam Jericho Doubles Freshman First team -
2008 Boys tennis Jason Liao Jericho Doubles Senior First team -
2008 Boys soccer Josh Haberman Jericho Midfield Senior First team -
2008 Girls tennis Jordana Kono Jericho Singles Senior First team -
2008 Boys basketball Matt Cajuste Jericho Center Senior First team -
2007 Girls tennis Meg Tyner Jericho Doubles Senior First team -
2007 Girls tennis Michelle Stracar Jericho Doubles Senior First team -
2007 Boys basketball Matt Cajuste Jericho Center Junior First team -
2006 Boys basketball Matt Cajuste Jericho Center Sophomore First team -
2006 Boys basketball Mike sinn Jericho - Senior Second team -
2005 Boys basketball Josh Rudin Jericho Guard Senior Second team -
2004 Boys soccer Steven Schneider Jericho Midfielder Senior First team -
2003 Boys basketball Michael Mastro Jericho Forward Senior Second team -
2003 Boys soccer Danny Rabinowitz Jericho Midfielder/forward Senior First team -
2003 Girls basketball Courtney Zale Jericho Forward Senior Second team -
2002 Boys soccer Danny Rabinowitz Jericho Midfielder Junior First team -
2002 Girls basketball Courtney Zale Jericho Forward Junior Second team -
Showing
of 53 search resultsclear search

advertisement | advertise on Newsday

advertisement | advertise on Newsday