Newsday's All-Long Island teams

Every player and every coach who was selected to Newsday's All-Long Island teams since the first football team was picked in 1962.

Advanced search

clear search

Top selections

  • Adam Lafemina 2
  • Brian Ward 2
  • Arielle DiCocco 1
  • Bailey Walker 1
  • Bailey Imbo 1
View full list »

Top year

View full list »
Showing 40 search results
Year Sport Name School Position Grade Team Note
2014 Girls lacrosse Kerrigan Miller Bayport-Blue Point Midfielder Sophomore Second team -
2013 Girls soccer Nicole Copping Bayport-Blue Point Forward Junior Second team -
2013 Boys track and field Jack Flood Bayport-Blue Point Senior Second team -
2013 Boys lacrosse Brian Ward Bayport-Blue Point Attack Senior Second team -
2013 Baseball Jim Moccio Bayport-Blue Point Coach First team -
2013 Baseball Jack Piekos Bayport-Blue Point First baseman/Pitcher Junior First team -
2012 Boys cross country Adam LaFemina Bayport-Blue Point Senior Second team -
2012 Girls tennis Laura Torsiello Bayport-Blue Point Singles Senior Second team -
2012 Boys lacrosse Brian Ward Bayport-Blue Point Attack Junior Second team
2012 Girls track and field Sam Triani Bayport-Blue Point Sophomore Second team
2012 Girls track and field Courtney Dooley Bayport-Blue Point Sophomore Second team
2012 Girls track and field Casey Hasher Bayport-Blue Point Junior Second team
2012 Girls track and field Bailey Walker Bayport-Blue Point Junior Second team
2012 Boys track and field Paul Chiapetta Bayport-Blue Point Senior Second team
2012 Boys track and field James Gray Bayport-Blue Point Junior Second team
2012 Boys track and field Harry Martin Bayport-Blue Point Junior Second team
2012 Boys track and field Bailey Imbo Bayport-Blue Point Junior Second team
2012 Girls track and field Jordan Collins Bayport-Blue Point Senior Second team
2011 Boys cross country Adam Lafemina Bayport-Blue Point Junior First team
2011 Girls volleyball Arielle DiCocco Bayport-Blue Point Senior Second team
2011 Girls soccer Rebecca Raber Bayport-Blue Point Midfield Senior Second team
2011 Girls cross country Katie Saroka Bayport-Blue Point Junior Second team
2011 Boys lacrosse Mike Luce Bayport-Blue Point Coach
2010 Boys cross country Roger Kauffman Bayport-Blue Point Coach
2010 Boys cross country Joe Ray Bayport-Blue Point Senior Second team
2010 Boys cross country Connor Crowley Bayport-Blue Point Senior Second team
2010 Boys basketball Reid Drzal Bayport-Blue Point Center Senior Second team
2010 Boys track and field Mark Castiletti Bayport-Blue Point Senior Second team
2009 Boys cross country Dan Denis Bayport-Blue Point Second team
2008 Boys basketball Robby Ptacek Bayport-Blue Point Guard Senior First team
2007 Girls soccer Breanne Ingargiola Bayport-Blue Point Forward Junior First team
2003 Football Matt Tommasino Bayport-Blue Point All-purpose First team
2001 Girls soccer Lydia Holmberg Bayport-Blue Point Goalkeeper Senior First team
1999 Girls basketball Kerri Brown Bayport-Blue Point Guard Senior Second team
1996 Football Matt Frenz Bayport-Blue Point Wide receiver Senior First team
1992 Girls basketball Kerri Martin Bayport-Blue Point Forward Senior First team
1991 Football Louis Reale Bayport-Blue Point Linebacker Senior First team
1991 Football Bob Jackolski Bayport-Blue Point Coach
1990 Football Kerry Lawlor Bayport-Blue Point Coach
1990 Football George Brush Bayport-Blue Point Offensive lineman Senior First team
Showing 40 search results

advertisement | advertise on Newsday

advertisement | advertise on Newsday